Zabiegi manualne

Japoński masaż Kobido w BiałymstokuJapoński masaż twarzy "Kobido" jest zabiegiem nieinwazyjnym i naturalnym. Często określany jako niechirurgiczny lifting twarz lub lifting bez skalpela. Z tego powodu jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to bardzo intensywny manualny masaż twarzy, który działa zarówno na mięśnie, jak i na głębokie struktury skóry. Po pierwsze dzięki niemu skóra staje się mocniejsza. Po drugie zaś – ponieważ działamy na nią głębiej – lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kosmetykach użytych do masażu. Dzięki temu skórę można szybciej i lepiej odżywić.

Japoński masaż twarzy - kosmetyczka Białystok


Kobido jest szczególną formą masażu wywodzącą się z tradycji medycyny chińskiej. Jest to w zasadzie rytuał przebiegający według ściśle określonych reguł, które liczą sobie wiele lat. Choć wykonuje się go w obrębie twarzy, podobnie jak tradycyjny masaż twarzy, jest on jednak dużo bardziej intensywny i głębszy. Dzięki temu efekty są szybko widoczne – zmarszczki są spłycone, a skóra bardziej jędrna.

masaż kobido białystok salon kosmetyczny
lifting bez skalpela białystok

Na czym polega masaż twarzy Kobido?

Zabieg składa się z kilku etapów takich jak masaż tkanek głębokich, masaż relaksacyjny, drenaż limfatyczny, część liftingująca oraz elementy akupresury:


1. Masaż tkanek głębokich – pierwszy etap rytuały Kobido, który odbywa się na sucho. Wykonuję powolne ruchy, które mają za zadanie zrelaksować i odprężyć osobę poddawaną masażowi. W ten sposób niweluję także napięcia na skórze, które blokują wnikanie kosmetyków. Na tym etapie wygładzam ponadto płytkie zmarszczki mimiczne.


2. Masaż relaksacyjny twarzy – drugim krokiem jest masaż relaksacyjny, które ma za zadanie ogólnie odprężenie i przygotowanie osoby na kolejną, bardziej intensywną część zabiegu. Ponadto służy pobudzeniu krążenia krwi w obrębie twarzy i dotlenieniu skóry w obrębie dekoltu.


3. Elementy drenażu limfatycznego – na tym etapie przechodzę do dynamicznych ruchów, takich jak szczypanie i delikatne pociąganie skóry, a także ugniatanie mięśni twarzy i mocne jej wygładzanie. Podczas zabiegu Kobido mogę masować także kark, aby uruchomić intensywniejsze krążenie krwi w obrębie twarzy.


4. Część liftingująca – główny i najbardziej intensywny etap masażu Kobido. Jest to niechirurgiczny lifting twarzy, która polega na wykonywaniu serii intensywnych i szybkich ruchów, takich jak podszczypywanie, ugniatanie, ruchy perkusyjne czy podciąganie skóry. W tej części zabiegu pobudzam skórę do produkcji składników niezbędnych dla uzyskanie efektu liftingu niechirurgicznego.


5. Elementy akupresury – w tej części uciskam tzw. punkty energetyczne twarzy, czyli uaktywniam nerwy. Na koniec delikatnie masuję skórę, aby złagodzić napięcia.

Ilość zabiegów

Aby efekt był najbardziej widoczny i utrzymywał się najdłużej, zalecam wykonanie na początek serii 12 zabiegów z częstotliwością jeden masaż na tydzień. Później warto wykonać zabieg przypominający raz na kilka miesięcy.

Ile trwa masaż Kobido?


W gabinecie kosmetycznym „Karolina” w Białymstoku zabieg trwa ok. 60 min.


Japoński masaż twarzy - Wskazania do zabiegu

Liftingujący masaż twarzy Kobido wskazany jest dla osób, którym zależy na efekcie liftingującym, lecz nie chcą/boją się/nie mają pieniędzy na inwazyjne zabiegi. Poza efektem wizualnym, ten japoński rytuał ma także szereg właściwości prozdrowotnych i relaksacyjnych. Z tego powodu wskazaniami do zabiegu są nie tylko wiotka skórka i zmarszczki mimiczne, ale także odczuwalne napięcie mięśni twarzy, szyi i karku oraz wysoki poziom stresu.

Efekty

 • wygładzanie zmarszczek mimicznych,
 • podniesienie się owalu twarzy,
 • poprawa konturu twarzy,
 • redukcja opuchlizny,
 • ujędrnianie skóry twarzy,
 • lepsze przyswajanie substancji aktywnych w kosmetykach,
 • podniesienie policzków,
 • większa produkcja kolagenu i elastyny
 • oczyszczenie skóry z toksyn
 • pobudzone krążenie w obrębie twarzy i szyi.
 • Japoński rytuał masażu twarzy

  Japoński Masaż Twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. W Japonii piękno jest oznaką stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest w pełni zdrowa. Zdrowie i piękno nie mogą być oddzielone od siebie. System Japońskiego Masażu Twarzy uczy, że istnieją trzy główne czynniki do prawdziwego zdrowia: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i duchowe. Według tej starożytnej tradycji, piękno powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać wszystkie trzy czynniki musimy utrzymać w równowadze. Intencją masażu jest zatem pomóc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

  Masaż jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu aby utrzymać ciało zdrowe i mocne. Zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, przywraca i odmładza organizm jednocześnie umożliwiając organizmowi również głęboki relaks.

  Japońska Technika Masażu Twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, jakie trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu i odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.

  Na czym polega japoński masaż twarzy?

  Japoński Masaż Twarzy wiąże się ściśle z pojęciem Medycyny Orientalnej, która hamuje przyczynę a nie tylko objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki są tak opracowane aby wspólnie z czterema etapami masażu uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i aby po całej serii masaży zniwelować przyczynę powstawania problemu.

  Pierwszy – to etap relaksacyjny, drugi – oczyszczający, podczas którego pobudzane jest krążenie. Następnie w trzecim zapobiega się bądź zmniejsza powstałe zmiany na twarzy, po czym następuje ostatni, czwarty etap techniki akupresurowe, czyli zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej)oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.

  Ilość zabiegów

  Aby efekt był najbardziej widoczny i utrzymywał się najdłużej, zalecam wykonanie na początek serii 12 zabiegów z częstotliwością jeden masaż na tydzień. Później warto wykonać zabieg przypominający raz na kilka miesięcy.

  Ile trwa japoński masaż twarzy?

  W gabinecie kosmetycznym „Karolina” w Białymstoku zabieg trwa ok. 60 min.

  Efekty masażu

  • Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd co nadaje jej zdrowego blasku;
  • Zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry;
  • Stymuluje metabolizm komórkowy co wpływa na regenerację skóry;
  • Poprawia krążenie krwi i przepływ limfy transportując więcej składników odżywczych do skóry;
  • Niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi;
  • Usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry;
  • Reguluje bilans energetyczny całego ciała.

  Przeciwwskazania

  • Stany zapalne skóry;
  • Zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych;
  • Nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu;
  • Zaawansowana miażdżyca naczyń;
  • Stany gorączkowe;
  • Wysokie nadciśnienie tętnicze;
  • Świeże usunięcie zęba, zmiany ropne około-zębowe;
  • Nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi);
  • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia;
  • Skóra mocno naczyniowa.

  Oczyszczanie manualne  Oczyszczanie skóry manualne polega na ręcznym usuwaniu niedoskonałości, takich jak np. zaskórniki i krosty, i udrażnianiu porów skóry twarzy. Jest to najstarsza metoda usuwania niedoskonałości cery, stosowana szczególnie u osób borykających się z trądzikiem czy wągrami oraz z łojotokiem skóry. Zabieg ten pozwala pozbyć się problemów ze skórą, na które nie działały inne nowsze metody oczyszczania. Do oczyszczania manualnego u kosmetyczki istnieje szereg przeciwskazań. Nie powinny wykonywać go osoby z cerą wrażliwą i naczynkową, a także podczas przechodzenia stanów zapalnych skóry i trądziku różowatego. Ręczne oczyszczanie twarzy przez kosmetyczkę można wykonać zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Obszary poddawanie zabiegowi to twarz, szyja, dekolt, ale też plecy.

  Efekty

 • usunięcie krost i wyprysków,
 • złuszczenie martwego naskórka,
 • skóra twarzy jest bardziej miękka.